Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Blog Article

Динамика на площите, средни добиви и производство на грозде от лозята в България

, като когато използвате калем, то трябва задължително да имате и качествена подложка. Когато присаждането се прави на вече засадени лози, тогава то бива присаждане на място, а когато облагородявате резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се води на маса.

Плодовете на лозата са разположени на леторасли, покарали от пъпки, разположени върху миналогодишни пръчки. Това значи, че всяка година плодните звена се отдалечават все повече и повече от основата на растението. За да се избегнат тези нежелани последици, човекът посредством резитби и подпорни конструкции е създал следните няколко вида формировки на лозата: чашковидна, Гюйо, Мозер, Омбрела, асмовидна и др.

Функционалността на кола формира стабилността на цялата редица в лозовия масив, ето защо производителите бързо разбират, че е по-рентабилно да инвестират в качествени, функционални и дълготрайни лозарски колове.

Ако ще се инвестира в машини за обработка на лозя В лозя лозята

Установено е, че това намалява риска от ерозия на почвата и улеснява работата на агрегатите при работа по хоризонталите.

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Моля, прочетете текста на нашата ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ до край и направете своя избор.ПРИЕМАМ ВСИЧКИПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

На зелено можем да присаждаме по време на вегетацията на растенията - от края на май до средата на юли.

За чепове се оставят зрели леторасти, развитити от долните очи на миналогодишните чепове или от лакомци. Желателно е мястото на плодната пръчка да се сменя – последователно от едната и от другата страна на лозата (ако е единичен Гюйо).

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

Когато присаждате на лозовите пръчки, е добре да фиксирате филизите, с които сте работили, на колче, така че да не бъдат нанесени повреди от вятъра или пък животни.

Report this page